Najbolji TV za igre

Igrice podsećaju na stvarnost više
nego ikada pre. Čitaj dalje da saznaš
kako tvoj izbor televizora može da učini
doživljaj igre još boljim.

Kada bude vreme za kupovinu novog televizora za igrice, evo šta treba uzeti u obzir:



Uskoro je vreme za igru, pa zato nabavi sve što je potrebno.

Praktično povezivanje

Kada igraš igre na konzolama kao što su Xbox One, PS4, i Nintendo Switch, prvo što treba da uzmeš u obzir je koliko je lako podesiti okruženje za igru. Ako bi tvoj televizor automatski mogao da prepozna konzolu za igru kada je povezana, koliko bi to bilo strava? Još bolje, televizor može da pokaže koja konzola je povezana i prebacuje se na taj port svaki put kada se konzola uključi. Nemoj da propustiš funkciju automatske detekcije.

Televizor za igrice sa funkcijom automatske detekcije povezan je sa konzolom za igru putem HDMI kabela, zahvaljujući čemu se televizor uključuje u režimu za video-igre nakon uključivanja konzole za igru.

Optimizovani zvuk i slika

Nikada nije lako videti skrivene neprijatelje u mraku. Međutim, zahvaljujući tehnologiji kao što je Dynamic Black Equalizer, to više nije problem. Dynamic black equalizer funkcioniše tako što analizira mračne scene u igri i traži šta je skriveno u njima. Potom vrši optimizaciju nivoa crne, čime otkriva stvari koje pre nisi mogao ni da vidiš. Pored toga, HDR tehnologija, zahvaljujući kojoj sve izgleda realnije, i optimizovano podešavanje zvuka su nešto bez čega se ne može. U kombinaciji sa zvukom koji je optimizovan prema bilo kom tipu igrice za koji se odlučiš, možeš biti potpuno siguran da ćeš uživati u svakoj tvojoj igri.

Mali ulazni lag

Nema treptanja! Kada igraš sportske, akcione ili FPS igre, kašnjenje od samo jedne sekunde određuje ko pobeđuje, a ko gubi. Zato je vreme odgovora televizora toliko važno i zato je smanjeno kašnjenje ulaznog signala na televizoru neophodno za gejming. Pri merenju brzine kašnjenje ulaznog signala – kašnjenje između trenutka pritiska na dugme na kontroleru i vidljive reakcije u igri – meri se u ms (milisekundama). Što je kašnjenje ulaznog signala manje, to je veća stopa reakcije. Dakle, televizor koji ima uglađenu obradu slike bez cepanja (FreeSync) koji istovremeno održava nisko kašnjenje ulaznog signala svakako predstavlja bolji izbor.

Ista scena u igri prikazuje različito vreme kašnjenja ulaznog signala. Scena u igri sa niskim kašnjenjem ulaznog signala na desnoj strani donosi kratko vreme odgovora u poređenju sa scenom sa velikim kašnjenjem ulaznog signala na levoj strani.

Režim za video-igre

Kako bi gejmeri mogli brže da se bace na igru, televizori za video-igre imaju opciju pod nazivom Režim za video-igre koji automatski podešava sve neophodne specifikacije, kao što su slika i zvuk, na optimalne nivoe dok istovremeno zadržava nisko kašnjenje ulaznog signala. Zapamti, bolji kvalitet slike ne bi trebao da poveća kašnjenje ulaznog signala jer pravi Režim za video-igre popravlja kvalitet slike bez uticaja na kašnjenje ulaznog signala.

Na televizoru za gejming prikazana je scena iz igrice sa trkačkim automobilom u režimu za video-igre, zahvaljujući kojem scena iz igre deluje realističnije i živopisnije.

Veliki ekran

Pri kupovini televizora se često može čuti da je veće – bolje; isto važi kod izbora najbolje veličine televizora za gejming. Ovo je posebno važno kada se trkaš sa prijateljima u multiplejer igri ili kada učestvuješ u takmičenju u plesu sa porodicom u svom domu. Veći ekran čini igru zabavnijom i uzbudljivijom.

Šta još čekaš?
Izaberi najbolji TV za igrice, baš za tebe.
Tvoja misija počinje ovde.