Kako ukloniti reklame sa zaključanog ekrana

Samsung ne postavlja reklame na vaš početni ili zaključani ekran. Reklame iz prethodno preuzetih aplikacija su zajedničke. Ponekad na zaključanom ekranu vidite reklame čak i kada ne koristite svoj mobilni. Ima raznih načina da zaobiđete ove reklame ako isprobate metode u nastavku.

Prije nego što isprobate preporuke u nastavku, provjerite jesu li softver vašeg uređaja i povezane aplikacije ažurirani na najnoviju verziju. Za ažuriranje softvera mobilnog uređaja slijedite ove korake:

Korak 1. Idite na Postavke > Ažuriranje softvera.

Korak 2. Dodirnite Preuzmi i instaliraj.

Korak 3. Pratite uputstva na ekranu.

Nedavno preuzeta aplikacija može uzrokovati pojavu reklama

Ako ste tek nedavno počeli viđati ove reklame na vašem zaključanom ekranu vašeg Android uređaja, velika je vjerovatnoća da je novopreuzeta aplikacija odgovorna za to. Možete jednostavno provjeriti nedavno aktivirane aplikacije i deinstalirati ih koristeći Play prodavnicu.

Korak 1. Idite na Google Play prodavnica.

Korak 2. Dodirnite Meni > Moje aplikacije i igre.

kako mogu ići na moje aplikacije i igre

Korak 3. Dodirnite Instalirano > sortiraj po Posljednje korišteno.

sortiraj po posljednje korištenom

Korak 4. Među nedavno korištenim aplikacijama odaberite publikovanu aplikaciju i dodirnite Deinstaliraj da biste se riješili aplikacije.

Zabilješka:

  • Baterijska lampa, optimizacija baterije ili aplikacije za vremensku prognozu obično uzrokuju pojavu reklama na zaključanom ekranu. Pokušajte prvo izbrisati ovakve vrste aplikacija i provjerite da li i dalje postoji problem na vašem mobilnom uređaju.

Virusi na Android uređajima nisu tako neuobičajeni, posebno kada je u pitanju neoprezna instalacija programa iz nepoznatih izvora. Da biste izbjegli neželjene programe i zlonamjerni softver na Android uređajima, obavezno preuzimajte aplikacije iz renomiranih izvora. Ostali savjeti stručnjaka uključuju:

  • Provjerite dozvole za aplikacije: nikada ne dozvolite aplikaciji da dobije administratorska prava.
  • Čitajte recenzije sa Interneta: ne one iz zvaničnih izvora, jer hakeri mogu postaviti lažne recenzije.
  • Provjerite je li vaš Android ažuriran najnovijim sigurnosnim zakrpama.
  • Izbjegavajte aplikacije nepoznatih izdavača.

Google Play pravila. jasno navode da aplikacija ne smije sadržavati obmanjujuće reklame ili one koje izazivaju nelagodu. Reklame se mogu pojaviti samo unutar aplikacije koja se prikazuje. Generalno, reklame koje se prikazuju unutar aplikacije smatraju se dijelom aplikacije. Stoga, reklame prikazane u aplikaciji moraju biti u skladu sa svim Google pravilima.

U slučaju da ste identifikovali aplikaciju s neprikladnim reklamama, možete to prijaviti Play prodavnici ako sumnjate da se krše uslove i usluge Play prodavnice.

Korak 1. Idite na stranicu za instalaciju aplikacije u Google Play prodavnici.

Korak 2. Dodirnite Više opcija (tri vertikalne tačke) > Dodirnite Označi kao neprikladno.

kako pronaći dugme za označi kao neprikladno

Zabilješka: Snimke ekrana i meniji uređaja mogu se razlikovati zavisno od modela uređaja i verzije softvera.

Je li Vam ovaj sadržaj koristan?

Zahvaljujemo na povratnim informacijama

Code to Open Chat Window